východoslovenskí energetici. Doteraz sa na vonkajšom osvetlení podieľali rovnou polovicou tamojšie múzeum (o. i. patrí pod neho aj hrad - pozn. red.) a mesto. Obidva subjekty tak budú môcť ušetrené peniaze použiť na vlastné účely.
"V roku 2004 bolo nočné osvetlenie za peniaze energetikov v hodnote tri milióny korún. Odvtedy sa tamojšie vedenie zmenilo. Súčasné sme požiadali, či by boli ochotní zasponzorovať výšku energie," uviedol Dalibor Mikulík, správca hradu Ľubovňa.
Nedávna návšteva riaditeľa sponzorskej firmy, ako sa ukázalo bola prospešná. Pozitívne rozhodnutie vedenia energetiky znamená odbremenenie výdavkov pre miestnych. "Podľa slov pána Norberta Schurmanna, atmosféra na hrade pri nočnom osvetlení bola očarujúca. Vyšiel nám v ústrety a prisľúbil finančnú pomoc na rok 2007," dodal Dalibor Mikulík.
Napriek tomu, že zriaďovateľom pamiatky nie je mesto, podľa slov správcu, je vhodnou propagáciou aj samotnej Starej Ľubovne. Práve jedinečná poloha dáva turistom myšlienku spoločného obrazu. Aj to sú dôvody, prečo náklady na osvetlenie hradu boli spolufinancované z dvoch zdrojov.
Autor: rin
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš