že posledných sedem rodín presťahovali do uvoľnených bytov po neplatičoch na Starej Tehelni. Celkove z azylového domu mesto postupne presťahovalo dvadsať rodín. Zároveň primátor skonštatoval, že nájomníci azylového domu neboli neplatiči. Za bývanie v sadrokartóne platili pomerne veľa, cca 2500 korún mesačne. Dôvodom vysokého nájomného bolo, že v dome nebola kanalizácia. "Bývanie na Starej Tehelni vyjde týchto ľudí lacnejšie," dodal.
Budova krízového centra Pod Táborom je tak pripravená na búranie. "Technické služby sú dohodnuté so správcom objektu, teda spoločnosťou Real, že objekt zlikvidujú v priebehu novembra," pokračoval primátor a podotkol, že s likvidáciou materiálu bude problém, lebo sú to všetko lepené dosky. Zároveň zdôraznil, že teraz sa otvára možnosť, aby sa začalo s budovaním mestského parku Pod Táborom.
V súvislosti s likvidáciou ubytovania pre sociálne slabých občanov Pod Táborom sa žiada uviesť, že radnica pôvodne mienila azylový dom zrekonštruovať. Vyčlenili na to 3,38 milióna korún. Táto dočasná stavba bola totiž schátraná a poškodená. Zo statického posudku, ktorý si mesto nechalo vypracovať, vyplynulo že jej ďalšie používanie môže byť rizikové. Obyvatelia ulice Pod Táborom však so zámerom mesta objekt rekonštruovať nesúhlasili. Spísali petíciu, ktorú koncom januára odovzdali na mestský úrad. Podpísalo ju vyše 80 Prešovčanov, ktorí argumentovali zvýšenou kriminalitou a zlou hygienou. Mesto situáciu riešilo tak, že pripravovanú rekonštrukciu azylového domu neuskutočnilo.
Archa, azylový dom gréckokatolíckej charity, však Pod Táborom zostáva fungovať naďalej. Primátor dodal, že v spolupráci s charitou podá mesto projekt, aby získali na vybudovanie mestského parku financie z eurofondov: "Bude však treba doriešiť, že veľa pozemkov v tomto území je súkromných."
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš