Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Na cestárskom ródeu triumfovali Svidníčania

Svidník - V réžii svidníckej oblasti Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja (PSK) sa konal 3. ročník športových hier. Hoci cestári z

Prešovského kraja v regióne pod Duklou dokázali, že vedia hrať volejbal aj futbal, najviac zručnosti prejavili za volantom. Cestárske ródeo bolo totiž o súťaži v jazde zručnosti so sypačom - nákladným vozidlom Tatra 815, 6 x 6. Svoje umenie predviedlo štrnásť vodičov zo všetkých oblastí Správy a údržby ciest PSK. V areáli amfiteátra mali vytýčenú trasu s prekážkami. Ich šikovnosť hodnotila porota, medzi nimi aj poslanci NR SR Stanislav Kubánek, Mikuláš Krajkovič a Jaroslav Ivančo.

Víťazom tohtoročného cestárskeho ródea sa stal domáci pretekár - vodič Vasiľ Babej (na snímke), ktorý po penalizácii dosiahol víťazný čas 2 minúty 20 sekúnd. Druhý skončil ďalší Svidníčan Michal Haraščak s výsledným časom 2 minúty 33 sekúnd a tretia priečka poputovala do Humenného zásluhou Alexandra Drugu s výsledným časom 2 minúty 51 sekúnd. Prví dvaja a zhodou okolností obaja Svidníčania budú o dva týždne Prešovský samosprávny kraj reprezentovať na Dni slovenských cestárov v Žiline.

Aj športové disciplíny mali svojich víťazov. Vo futbale prvenstvo získali cestári z Humenného, druhí skončili Svidníčania a tretiu priečku obsadili Prešovčania. Najlepším strelcom futbalového turnaja sa stal Peter Markuš (Prešov) a za najlepšieho brankára bol vyhlásený Vincent Kandráč (Stará Ľubovňa). Vo volejbale sa z víťazstva tešili cestári z Vranova nad Topľou, ktorí zvíťazili pred tímom zo Starej Ľubovne a domácimi. Za najlepšiu volejbalistku bola vyhlásená Marta Snaková (Bardejov) a za najlepšieho volejbalistu Juraj Tiňo (Vranov).

Na základe umiestnenia jednotlivých tímov vo futbale a vo volejbale z bodových výsledkov vyplynulo, že celkovo sa na treťom mieste umiestnilo družstvo zo Svidníka, na druhom z Vranova a prvenstvo si jednoznačne získali Humenčania. Tento rok si teda odniesli domov putovný pohár riaditeľa Správy a údržby ciest PSK Vladimíra Kozáka.