brány. Viacerí, najmä mladší obyvatelia Kežmarku vítajú túto skutočnosť s nádejou.
"Dúfam, že Ponorka možno niečo prinesie, uvidíme. Počas jej absencie nemali mladí ľudia v Kežmarku na výber. Nedeje sa tu, alebo nedialo absolútne nič," vyslovil sa na slávnostnom otvorení Kežmarčan Maťo Staško. "Je to dobré, v Kežmarku naozaj nie pre ľudí túžiacich po kultúre, myslím trocha inej, netradičnej alternatíve ako sú bežné diskotéky, veľa príležitostí, sme nadšení," vyslovila sa Lucia Dlugošová.
Práve so slovným spojením alternatívny priestor pre kultúru bola spájaná stará Ponorka. Do akých vôd bude plávať tá nová, sme sa opýtali ľudí z jej zákulisia. "V pláne máme výstavy, besedy, filmové projekcie a samozrejme najmä rôzne hudobné podujatia. Dnes napríklad začíname módnou prehliadkou, tá tu v minulosti ešte nebola," ozrejmil nám Peter Varga. Jeho kolega Juraj Hyžný k týmto slovám dodal: "Priestor je otvorený všetkým ľuďom a mladým umelcom, ktorí sa chcú realizovať. Keď niekto príde a povie, že chce hrať, po dohodnutí technických záležitostí bude môcť."
Hudobný dídžej Jaroslav "Jarec" je jeden z prvých, ktorý má v Ponorke dohodnuté vystúpenia. "Uvidíme, uvidí sa, ako to pôjde. Každopádne si myslím, že je to príležitosť zabaviť sa pre mladých ľudí, ktorí by nemali sedieť v krčme," prezradil Jarec.
Podľa ďalšej zo spoluzakladateľov novej Ponorky, by tento projekt pre stratovosť bolo obtiažne spustiť bez pomoci samosprávy. Jej zástupca na otvorení, primátor Kežmarku Igor Šaltlava, prítomným povedal: "O starej Ponorke chyrovali rôzne nepravdy a klebety. Keď ku mne príde človek, ktorý má krúžok v nose, nie je to pre mňa podstatné z hľadiska jeho posudzovania."
Popri v sobotu uskutočnenej módnej prehliadke bude v utorok druhou premiérovou akciou beseda a filmová projekcia s horolezcom Petrom Hámorom.
Autor: toti
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš