Jána Bendíka z Mestského úradu Vysoké Tatry mnohí účinkujúci majú vďaka prírode na svoje pôsobenie pod tatranskými končiarmi nezabudnuteľné spomienky.
„Devätnásťčlenný salónny orchester z Ostravy vyhrával celý čas v spoločnosti bleskov a hromobitia, na počudovanie však pršať začalo až presne s doznením poslednej skladby. Horšie už dopadla nitrianska kapela, keď v 20. minúte koncertu sa spustila prietrž mračien aj s ľadovcom. Do nitky premočení muzikanti so zvukovým technikom doslova ratovali vôbec nie lacnú aparatúru pred jej úplným znivočením," načrtol príkladmi, aké vtipné a kuriózne situácie môže spôsobiť kombinácia tatranských reálií a koncertov J. Bendík (na snímke).
„Hudobníci z Topoľčian sa museli kvôli dažďu premiestniť v Starom Smokovci od pódia pod Plesnivcom pod krytý výklenok v Dome služieb. Počas koncertu sa však nečakane a náhle vyjasnilo a v jeho druhej polovici ich i divákov už zohrievalo teplé slniečko," pokračoval Ján Bendík.
V Tatranskej Lomnici tesne pred začiatkom jedného z koncertov prichýlil prístrešok v altánku účinkujúcich i divákov spoločne. „Umelci aspoň mali čas porozdávať svoje podpisy. Keď počas samotného koncertu americký spevák Benjamin Sorensen zbadal srnku a prerušil koncert výkrikom do mikrofónu americkou slovenčinou srna, spúšte fotoaparátov sa nemohli zastaviť. Srnka na koncerte, to naozaj nie je každodenný jav," opísal ďalšiu z kuriozít.
Avšak nielen dažďom sú Tatry typické. „Divadlo z Košíc neodolalo pre zmenu mimoriadne divokému vetru. Keď veterná smršť už po druhýkrát doslova rozhádzala všetky kulisy z pódia, museli to nedobrovoľne, avšak za pochopenia publika, vzdať," uviedol J. Bendík.
Autor: toti
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš