troch do sto rokov vyhlásili v rámci projektu Tvorivé dielne - Život zakliaty v kameni. Témy prác boli jasné. Vyhynuté svety, dinosaury, skameneliny z pravekých morí, trilobity, amonity.
"Cieľom projektu bolo priblížiť vznik našej Zemi, odhaliť príčinu vyhynutia dinosaurov a iných živočíchov, vysvetliť, čo sú skameneliny. Prostredníctvom toho mohli deti rozvíjať svoju fantáziu, tvorivé myslenie, výtvarné umenie a naučiť sa hravou formou niečo nové," hovorí o projekte autorka projektu Zuzana Krempaská. "Naším cieľom bolo vytvoriť priestorovú výstavu. Aby sa deti na exponáty nielen pozerali, ale si aj vyskúšali modelovanie, výrobu kópií skamenelín či vyplňovali grafické listy." Do súťaže sa od apríla zapojili deti i dospelí so 130 prácami. Najmladšími účastníkmi súťaže boli deti materských škôl, spomedzi ktorých získal prvé miesto Andrej Korchňák z MŠ na Ulici G. Hermana v Levoči.
Mladí výtvarníci sa mohli už od marca inšpirovať výstavou Tajomný jednorožec. Je to unikátna expozícia medzinárodného významu, na ktorej autorsky spolupracovalo Moravské zemské múzeum v Brne. Prináša autentické exponáty od prehistórie po vznik vedeckej paleontológie vystavené na Slovensku jedine v Múzeu Spiša. Výstavu Tajomný jednorožec si môžu návštevníci pozrieť do 20. augusta. Výstavu Stratený svet - pravek života sa Múzeum Spiša rozhodlo presunúť do stálej expozície, kde bude prístupná až do septembra.
Autor: bek
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš