Benč skonštatoval, že prvoradým zámerom mesta je vybudovať centrálny dispečing a znížiť počet odberných miest verejného osvetlenia: „V okrajových častiach mesta máme 68 odberných miest verejného osvetlenia. Do týchto by sme nezasahovali, ale v ostatných častiach mesta budeme počet odberných miest znižovať. Namiesto doterajších troch-štyroch sa zriadi jedno nové odberné miesto."
Na vybudovanie centrálneho dispečingu a zníženie odberných miest verejného osvetlenia použije mesto 8 miliónov korún. Návratnosť týchto peňazí je päť rokov. Čo sa týka centrálneho dispečingu, ten by mohol mať využitie aj pre Spravbyt, lebo by sa z neho dali riadiť kotolne a výmenníky.
Aj 2900 svietidiel verejného osvetlenia je potrebné vymeniť. „Cez päťtisíc sme už vymenili za úsporné. Návratnosť investície u svietidiel je osem rokov," dodal primátor.
Autor: meš
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš