slov podpísali krátko pred ôsmou hodinou rannou všetci členovia komisie zápisnicu a v nej neboli zaevidované žiadne podnety.
„Ráno bolo dosť rušné, potom sa to upokojilo," povedala nám počas dňa členka ObVK Mária Kusendová. Poznamenala, že zaznamenali aj niekoľko kurióznych prípadov, keď „tetušky prišli z kostola do volebnej miestnosti a chceli voliť, pričom zabudli občiansky preukaz, ale mali len modlitebnú knižku". Komisia ráno riešila aj problém so zle vytlačenými volebnými lístkami.
Okrem technických či úsmevných podnetov sa komisia nielen v Prešove zaoberala aj kortešačkami. Moratórium bolo zrušené a tak mohli strany lákať voličov aj počas volieb. V Drienove rozdávala SDĽ kávu a uteráky (vskutku symbolické, akoby hodili do ringu uterák pri ich percentách), hlasy rómskych voličov sa kupovali za 50 až 100 korún. Pokúšali sa o to napríklad strany Nádej či Slobodné fórum, keď auto s plagátmi kandidáta SF číslo 80 Antona Bidovského stálo vo Veľkej Ide. V jednom prešovskom okrsku zasa vraj núkali stovku za hlas pre Smer-SD. Takúto formu kampane zákon nezakazuje a išlo o ojedinelé prípady.
Väčší rozruch spôsobila spoločnosť SBV, ktorá rozbehla vskutku čudnú marketingovú kampaň. Mladí brigádnici rozdávali pred volebnými miestnosťami lístok s nápisom Darčeková poukážka. Poukážka sľubovala zľavu 5 000 korún. Okrem toho propagovala štyroch kandidátov: Jána Chrbeta (SNS), Milana Spodniaka (ĽS-HZDS), Ondreja Kovalského (Smer-SD) a Gabrielu Markovú (HZD). Jednotlivé strany sa od tejto kampane dištancovali a ani jeden z týchto kandidátov sa do parlamentu nedostal. Spoločnosť spornú kampaň ešte v priebehu dňa zastavila.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš