začal dobovým sprievodom. Na jeho čele boli štyri hucúlske kone z Poľska, predvádzali tatárskych jazdcov a poľských rytierov. Tak nasledovala skupina historického šermu z Prešova. Šermiari svojimi súbojmi občas pochod prerušili. Tiež si zastrieľali z muškiet. V sprievode bola aj 40 členná skupina Poliakov v dobových šľachtických odevoch. Bardejovčan Juraj Bochňa priviedol do sprievodu asi 60 rôznych historických krojov. Záver sprievodu robil živý šach, každý z prítomných študentov Stredného odborného učilišťa Pod Vinbargom mal v ruke veľkú drevenú šachovú figúrku.
Program pokračoval divadelnou hrou, ktorú pod vedením Juraja Bochňu pripravili mladí Bardejovčania. Zápasilo sa v nej o historickú studňu na Radničnom námestí.
"V sprievode sú aj naše kamarátky a tiež moja sestra," povedala nám dvanásťročná Denisa Palušná. Pod dáždnikom stála s priateľkou Ivanou Grohoľovou. Obe povedali, že na námestí vydržia hoci aj do pol jednej v noci. Vraj im to mama dovolila. Chceli si vypočuť ešte folkové kapely a tiež prešovskú rockovú skupinu Heľenenie oči. "Dobré správy vám nesieme, zveme vás na rytierske hry na námestie do našeho mesta kráľovského. Budú sa tu diať veci vážne, vznešené i milé, história sa dnes vráti a bude patriť láske a kráse," znelo živé pozvanie pre Bardejovčanov za zvukov bubnov. "Dcéra skončila školu tak sme sa prišli popozerať," povedal nám otecko Ľubomír Ševčík. Jeho osemročnej dcére Alexandre sa najviac páčili šermiarske súboje.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš