pohľade na budovu, ktorá mala podľa vtedajších slov obhajcov "sťahovania" redakcia spadnúť.
Potom prišlo na rad Rádio Flash. Prvá súkromná rozhlasová stanica skončila dosť nešťastne. Bolo to síce malé rádio, ale malo v tomto regióne svoje miesto. Skončilo pre administratívnu chybu, nepožiadalo o predĺženie licencie. Rozhodnutie Rady pre vysielanie a retransmisiu prideliť voľnú frekvenciu Rádiu Okey je definitívnym klincom do rakve regionálneho vysielania.
Posledným rádiom so sídlom v Prešove, ktoré prežilo, bolo Rádio Východ. Aj toto rádio skončilo. Možno nie ako stanica, či frekvencia, ale ako živý organizmus obohacujúci regionálne dianie určite.
Príbeh Rádia Východ je smutným príbehom, hoci takým byť nemusel. Vzniklo za čudných okolností. Licenciu v roku 1997 dostala neznáma firma, pričom indície naznačovali, že išlo o spoločnosť blízku vtedajšiemu vládnemu HZDS. Aj autor článku v tom čase písal o rôznych okolnostiach vzniku tohto rádia, aj o tom, že budúci riaditeľ Rádia Východ zároveň šéfoval konkurenčnej komerčnej stanici. Rádio Východ sa však vykryštalizovalo na slušnú rozhlasovú stanicu s kvalitným spravodajstvom, regionálnymi informáciami a hudbou, ktorú poslucháči brali. Neskôr prechádzalo niekoľkými zmenami, ktoré neboli dramatické. Prežilo príchod a odchod majiteľov z kruhov Horizontu, stabilizovalo poslucháčsku základňu a podľa všetkého i ekonomiku. Rádio Východ vysielalo pre východniarov, živilo vyše 20 ľudí, malo skutočne výborné čísla počúvanosti, inovovalo technológie, dokonca sa podieľalo na iných aktivitách, či už ide o koncerty, alebo o projekty z Európskej únie. O to prekvapujúcejší je úder, ktorý na túto stanicu dopadol.
Nehodnotíme, neberieme majiteľom dobrý úmysel, ani nekomentujeme zmeny a novinky, ktoré sa na príslušných frekvenciách udejú. Faktom ale ostáva, že tento príbeh happyendom nekončí. Je to totiž naozaj koniec regionálnych rádií v Prešove.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš