s. r. o., z Tovarného (okres Vranov nad Topľou). Tá ako jediná vraj prejavila záujem o prevádzkovanie pohotovostných služieb pod Tatrami.
„V rámci Popradu nejavil nikto záujem o organizovanie pohotovostných služieb. Dá sa povedať, že to bola z núdze cnosť," zdôvodnil výber nového poskytovateľa prvej pomoci vedúci odboru zdravotníctva Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Andrej Bega. Ako dodal, podobná situácia bola aj v susednom Svite. Zatiaľčo tam ostala pohotovosť v pôvodných priestoroch, popradskí lekári boli nútení svoje pôsobisko zmeniť. Z budovy Nemocnice Poprad, a. s., sa presťahovali do novozrekonštruovaného Stredného odborného učilišťa (SOU) stavebného na Okružnej ulici.
„Doterajšie priestory nespĺňali všetky požiadavky a kritériá Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ), preto sme sa snažili nájsť iné," objasnil dôvody sťahovania konateľ spoločnosti Gnoza Mikuláš Boda. Ako dodal, fámy o neúmerne vysokom nájomnom, ktorým sa ich nedávno transformovaná Nemocnica Poprad, a. s., snažila údajne „vyštvať" z pôvodných priestorov, sa vraj nezakladajú na pravde. Rozhodujúcim kritériom bol odmietavý postoj „hygieny".
„Od nemocnice sa odčlenila iba pohotovostná služba pre dospelých, pohotovosť pre deti ostala v pôvodných priestoroch," doplnil vedúci odboru zdravotníctva PSK Andrej Bega. Jej prevádzkovateľom ostala popradská nemocnica.
Presťahovanie LSPP pre dospelých z Baníckej na neďalekú Okružnú ulicu však Popradčania nevítajú s nadšením. „Nie je to síce ďaleko, no preháňať chorého človeka hore-dolu je nezmysel. Oveľa lepšie bolo, keď pohotovosť, aj špecialisti boli pod jednou strechou," poťažkala si dôchodkyňa.
Autor: pet
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš