znížil o deväťsto korún.
"Samozrejme, že som sa potešila, tisíckorunový poplatok bol predsa len záťažou na peňaženku a my, psíčkári, sme od mesta za tento poplatok očakávali viac služieb," povedala Monika Macuráková z Tatranskej Lomnice. Ako dodala, majitelia psov, ktorí si za svojho štvornohého miláčika zaplatili poplatok, dostali síce vrecúška na psie exkrementy, ale tým sa pomoc mesta skončila. "Privítali by sme napríklad koše na tieto vrecúška a pár ďalších detailov," dodala chovateľka poldruharočnej Tary. Zníženie poplatku z tisícky na sto korún potešilo aj Evu Messerschmidtovú. "Tá tisícka bola predsa len veľa najmä pre sociálne slabších a dôchodcov. Uvidíme, či nám mesto tento sympatický poplatok nechá, alebo ho časom opätovne zdvihne," poznamenala.
Zmene výšky poplatku aj v meste predchádzala búrlivá diskusia. "Najmä starší a osamelí ľudia sa sťažovali na vysokú cenu za psa. Pre nich totiž toto zviera nie je len rozptýlením, ale aj spoločníkom a v nejednom prípade aj ochrancom, najmä v rodinných domoch v menej osídlených častiach mesta," vysvetlil príčiny zmeny prednosta Mestského úradu Vysoké Tatry Jozef Vilim.
Vo Vysokých Tatrách evidujú 185 psov, vlani príjem z poplatku predstavoval okolo 150-tisíc korún. "Tá suma nie je zas tak horibilná, že by sme ju v rozpočte akútne postrádali. Uvidíme, ako sa tento systém ujme," dodal prednosta. Poslanci tiež dodávajú, že až skúsenosti z tohto roku ukážu, ako sa poplatky za psov budú vyvíjať. Dúfajú, že ich radikálne zníženie pomôže eliminovať chov psov na "čierno".
Autor: kim
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš