existujúcich výťahov funguje iba jeden. Druhý je odstavený. Jediný fungujúci podľa pacientov kapacitne nestačí. Pacienti naň musia dlho čakať, tvoria sa rady chorých či nevládnych ľudí.
Vo vestibule monobloku sme vtedy stretli Jána Leheta z Hermanoviec nad Topľou (okres Vranov nad Topľou), kde sme spolu viac ako desať minúť čakali na výťah. "Zle sa mi nielen chodí, ale aj stojí," povedal nám pán Lehet, ktorý má jednu nohu amputovanú. Chodí iba pomocou protézy, opierajúc sa o dve francúzske barly.
Technicko-prevádzkový námestník Nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove Jozef Grejták nám vtedy povedal, že dôvodom odstávky druhého výťahu je jeho rekonštrukcia a výmena všetkých vstupných dvier po celej výške výťahu. O dlhých čakacích dobách na výťah vedel. Podľa slov námestníka Grejtáka oprava spomínaného výťahu mala byť hotová do konca decembra minulého roka. Nestalo sa to. Výťah je naďalej odstavený, navyše, aj ten jediný fungujúci sa zasekáva. Presvedčili sme sa o tom sami. Počas prvého dňa roku 2006 sa v ňom náš kolega zasekol. Vyslobodil ho až výťahár po zalarmovaní linky 112. Podľa našich informácií je výťah preťažený i tým, že sa používa aj na to, načo sa používať nemá a v rozpore s bezpečnostnými opatrenia. Vozí sa na ňom totiž stavebný materiál.
Preto sme sa znova obrátili na vedenie nemocnice s otázkou, kedy bude odstavený výťah spojazdnený. Námestník J. Grejták nám povedal: "Do 18. januára nám dodávateľská firma má zrekonštruovaný výťah odovzdať do prevádzky. Dúfam, že to stihnú. Výrobca im dodal dvere neskôr, ako predpokladali. Preto sa ten termín posunul. Mali sme snahu stihnúť rekonštrukciu do konca minulého roka, žiaľ, nepodarilo sa to." Podľa námestníka jediný fungujúci výťah je "preťažený, kmitá hore-dolu bez prestávky."
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš