Korzár logo Korzár Spiš

Prvé zastupiteľstvo PSK bude 9. januára, formujú sa tri kluby

Novozvolený predseda Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Peter Chudík (SmerZastupiteľstva PSK po jesenných regionálnych voľbách. Schôdza sa

Novozvolený predseda Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Peter Chudík (Smer

Zastupiteľstva PSK po jesenných regionálnych voľbách. Schôdza sa začne v malej zasadačke budovy Krajského úradu v Prešove o 13. hodine. V sedembodovom programe bude najzaujímavejším momentom zloženie sľubu poslancov. Oproti prvému volebnému obdobiu poslanecký zbor bude tvoriť 62 členov, čo je nárast o dva mandáty.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Podľa informácií, ktoré agentúre SITA poskytli krajskí lídri politických strán, ktoré sa dostali do krajského parlamentu, v novom zastupiteľstve PSK sa formujú tri poslanecké kluby. Počtom najsilnejší klub bude mať pravica (KDH, SDKÚ, DS), ktorá išla do volieb spoločne a získala 40 mandátov. Z toho 21 poslancov má SDKÚ, 17 získalo KDH a dvoch DS. Prednosta Krajského úradu v Prešove a krajský predseda SDKÚ Jozef Polačko by mal klubu predsedať. Poslanecký mandát získali aj deviati nominanti trojkoalície (Smer-SD, HZD, SNS), ktorí vytvoria spoločný poslanecký klub. Agentúre SITA to potvrdil krajský predseda Smeru Stanislav Kubánek, ktorý nechcel zatiaľ zverejniť meno budúceho predsedu poslaneckého klubu. "Rokovali sme s HZD, ich zvolení kandidáti potvrdili, že chcú s nami naďalej spolupracovať v poslaneckom zbore. K vytvoreniu klubu a zvoleniu jeho predsedu zrejme dôjde na prvej schôdzi 9. januára," uviedol Kubánek. Ich kandidát na župana Peter Chudík sa po víťazných voľbách dostal do situácie, keď bude v parlamente čeliť silnej pravicovej prevahe poslancov. "Čakáme, čo im ponúknu pravičiari," povedal v tejto súvislosti Kubánek. V poslaneckých laviciach by mal samostatne pracovať aj klub zložený z nezávislých poslancov, ktorých je dvanásť. Mal by sa k ním pridať aj jediný poslanec za ANO Ivan Solej z Medzilaboriec. Prešovský primátor Milan Benč ako nezávislý poslanec PSK pre média potvrdil, že spolu rokujú, o predsedovi klubu sa zatiaľ nerozhodlo.

Najčítanejšie na Spiš Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  4. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  5. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  6. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  7. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 102 754
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 643
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 431
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 7 824
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 639
  6. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 289
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 4 542
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 518
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu