Korzár logo Korzár Spiš

Niekdajší policajt si kondičku udržiaval na bicykli

Krompachy - Róbert Horňák (80, na snímke) z Krompách začínal pri polícii ako 25-ročný mladík. Tejto práci venoval tridsať rokov svojho života a ani

dnes, už ako dôchodca, v sebe nezaprie niekdajšieho muža zákona.

V hodnosti nadpráporčíka zažil v krompašskom Policajnom zbore veľa zaujímavého. Ako sám priznal, neraz zasahoval aj v život ohrozujúcich situáciách. A s jednou z nich sa podelil aj s nami. "Bolo to dávno. Bol večer a my sme išli do služby. V tme som zbadal niečo podozrivé. Zrazu oproti mne stál chlap so samopalom v ruke. Bol to ešte ten starý ruský bubienkový samopal. Okamžite som na neho skočil a začal zápasiť o zbraň. Podarilo sa mi ho zneškodniť. Bola to asi moja najnebezpečnejšia situácia počas policajnej služby," priblížil R. Horňák.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Zásluhy práve tohto Krompašana ocenil aj prezident Policajného zboru plk. JUDr. Anton Kulich. V jeho mene si včera R. Horňák z rúk riaditeľa Okresného riaditeľstva PZ v Spišskej Novej Vsi plk. JUDr. Vladislava Chrousta a krompašského policajného riaditeľa JUDr. Františka Puškára prevzal plaketu za zásluhy a rozvoj Policajného zboru. "Každoročne pri príležitosti mesiaca úcty k starším ľuďom oceňujeme najlepších policajtov - dôchodcov v našom okrese. R. Horňák patrí medzi nich," zdôraznil V. Chroust.

R. Horňák sa pre prácu policajta rozhodol preto, aby sa sám mohol podieľať na poriadku a bezpečnosti. "Ak by som mal zasa dvadsať, neváhal by som a dal sa do služieb polície znova. Ale s dvomi päsťami, nie s jednou, aby som bol tvrdší," prezradil s úsmevom R. Horňák.

SkryťVypnúť reklamu

Zároveň dodal, že pri tejto práci bolo dôležité udržiavať si aj správnu kondíciu. To podľa neho nebolo až také ťažké. "Auto bolo iba jediné, aj to mal okresný riaditeľ. My sme boli radi, keď sme mali bicykle. Tie nám výborne trénovali kondičku," priznal s úsmevom R. Horňák, ktorý každý deň vyjde pešo na svoju záhradku pod Plejsami.

Autor: šim

Najčítanejšie na Spiš Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Tisíce ľudí sa tešia z vyšších platov
  2. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  3. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  4. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  5. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  6. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  7. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  8. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 256
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 329
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 142
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 192
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 832
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 317
  7. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 548
  8. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 4 313
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu