zisk odhaduje člen organizačného štábu jarmoku Miroslav Srnka na štvrť milióna korún.
"Zatiaľ ide o najvyššie príjmy z jarmoku. O nárast sa postarala hlavne zmena platby pre obchodníkov, ktorí sa na jarmoku zúčastnili. Povinne si museli zaplatiť za stánok počas celých troch dní, doteraz platili za nedeľu len v tom prípade, že aj v posledný deň jarmoku mali osadený stánok," informoval Srnka. Podiel na vyšších príjmoch má aj úprava platby daní z verejného priestranstva. Pre stánky, ktoré ju uhradili do polovice augusta, zostali ceny v porovnaní s minulým rokom nezmenené. Pre ostatných sa navýšili o desať percent. O prerozdelení finančného prebytku rozhodnú poslanci na mestskom zastupiteľstve.
"S príjmami sme určite spokojní, ale mohlo byť viac stánkov," okomentoval bilanciu jarmoku Srnka. Už druhý rok konkurujú Ľubovniaskemu jarmoku iné trhy. Tohto roku sa v rovnakom termíne konal jarmok v Prešove, prvýkrát okúsila trhovú náladu aj Snina. Termín jarmoku sa napriek pribúdajúcej konkurencii meniť nebude. "V roku 1992 sme ho stanovili pri príležitosti sedemstoročnice prvej písomnej zmienky o meste. Termíny sme si s ostatnými mestami vydiskutovali a zvykli si naň obchodníci aj turisti. Okrem iného ho spájame aj s ukončením letnej sezóny," vysvetlil Srnka.
Tohtoročnému jarmoku dominovali stánky s textilom, druhé a tretie miesto si podelili kožené výrobky s hračkami. V tridsiatich stánkoch sa mohli návštevníci občerstviť.
Autor: afo
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš