poľovníckych praktík a možnosť uvidieť jedinečnú zbierku trofejí. Nechýbala ani svätá omša venovaná svätému Hubertovi a samotným slávnostiam.
"Predtým si slávnosti organizovali jednotlivé poľovnícke združenia po samom, tento rok sa už druhýkrát združili v ľubovnianskom skanzene. Máme na to ideálne podmienky. Budúci rok chceme do jedného podujatia združiť všetky združenia z okresu Stará Ľubovňa," povedal správca skanzenu Pavol Zamiška. Slávnosti otvorila svätá omša, po nej sa diváci kochali vo vystúpení ženského súboru Janka Čmelíka zo Srbska a domáceho folklórneho súboru Ľubovňan. Do tanca hrala dychová hudba Ľubovňanka. Silu predviedli domáci kulturisti.
Návštevníci okukávali, ako sa vábia srnce, sily si mohli zmerať aj v pretláčaní rukou. Poľovnícke spolky zo Starej Ľubovne, Chmeľnice a Hniezdneho sa nenechali zahanbiť ani vo varení. Návštevníkov počastovali vlastným poľovníckym gulášom. Okrem neho sa chválili aj najcennejšími trofejami. "Od preparovaných srncov, vlkov, koží, celoslovensky ocenených parohov až po vzácneho strieborného diviaka," vymenoval výstavný profil Zamiška.
Akciu podporil aj staroľubovniansky magistrát. "Prispeli sme ozvučením aj kultúrnym programom. Chceme poskytnúť obyvateľom viac druhov kultúrnych podujatí. Ide o pekné tradície, ktorých obnovu treba vždy podporiť," povedala vedúca oddelenia kultúry Gabriela Malastová. Najväčším lákadlom bolo aj pre ňu pasovanie poľovníka za riadneho člena. Ten musel imitovaným výstrelom uloviť svoju prvú veľkú korisť, v tomto prípade šlo o jeleňa.
Autor: afo
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš