odpad z domácností. Takmer päťstopäťdesiat nádob určených na kov, papier, sklo, plasty a viacvrstvové obaly mesto zafinancovalo z prostriedkov získaných z recyklačného fondu.
"Je v našom záujme zaradiť sa medzi mestá v Európe, kde sa odpad separuje už v domácnostiach a patrí to k bežnému štandardu," skonštatoval primátor mesta Poprad Anton Danko. "Chceme, aby si obyvatelia uvedomili, že toto je jedna z ciest, ako chrániť životné prostredie," zdôvodnil vyše šesťmiliónovú investíciu do zberných zvonov A. Danko. Časť peňazí mesto použilo na kúpu nového vozidla na odvoz odpadu.
Názory Popradčanov na kúpu nových zberných nádob sa rôznia. Podľa jedných ide o zbytočne vyhodené peniaze, iní považujú tento krok za priblíženie sa k európskemu štandardu. "Mesto len pred pár rokmi zakúpilo nové plastové nádoby na separovaný zber a teraz tak urobilo zas," nesúhlasne krúti hlavou nad postupom radnice obyvateľ sídliska Juh. "Je potrebné, aby ľudia začali odpad triediť, no ak tak nebudú robiť všetci, nemá to žiadaný efekt. Takto sa z nás skutoční Európania nestanú," je presvedčená Popradčanka, v ktorej domácnosti sa odpad separuje už roky.
Z recyklačného fondu mesto doteraz získalo viac než 10 miliónov korún.
Autor: pet
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš