programe rokovania mali prerokovanie petície občanov za urýchlenie vybudovanie a uvedenie čerpadla do prevádzky, záver rokovania poslancov je však taký, že so zástupcami firmy zvolajú osobitné rokovanie. Návrh v tomto zmysle predložil poslanec Ján Pecuch (KDH). Spravodajca, vedúci oddelenia životného prostredia mestského úradu Slavomír Kmecík informoval, že na petícii za zriadenie doplnkového predaja pohonných hmôt pri Hypernove, ktorú petičný výbor odovzdal v auguste na mestský úrad, bolo 5 532 podpisov. Z nich občanov s trvalým bydliskom mimo mesta bolo 2 335.
Petíciu za zriadenie benzínky podpísalo 3 196 občanov Bardejova, avšak 1 688 podpisov bolo podľa Kmecíka neplatných, lebo neobsahovali úplné údaje. „Máme v záujme ponúkať Bardejovčanom lacnejší benzín, preto sme sa usilovali o vybudovanie čerpacej stanice. Benzín chceme predávať ako doplnkový predaj. No mesto nám nechce vyjsť v ústrety, hoci voľný priestor by bol. Ihneď vedľa nás je nevyužívaná trávnatá plocha," povedal pre Korzár riaditeľ bardejovskej Hypernovy Marián Barila v čase, keď ešte zbierali podpisy na petíciu. Na rokovanie zastupiteľstva však zástupcovia Hypernovy neprišli. Kmecík skonštatoval, že svoju neúčasť ospravedlnili.
Poslanec Andrej Havrilla (nezávislý) skonštatoval, že ho listom oslovila predsedníčka petičnej akcie Iveta Draganovská. Povedal: „Radi by sme privítali pri raste cien benzínu to, že si ho kúpime lacnejšie, ale na strane druhej mám informácie, že pri Hypernove nebolo zrealizované všetko to, k čomu sa mestu zaviazali. Ani dopravná situácia na križovatke ulíc Tarasa Ševčenka a Štefánikova nie je dodnes doriešená."
Podobný názor mal aj poslanec Vladimír Savčinský (DS). Ako povedal, on sám si v Prešove pri Hypernove natankoval benzín o 2,90 Sk lacnejšie: „Trh treba liberalizovať, preto nemám problém benzínku podporiť. Ale ak bude benzín pri Hypernove lacný, budú tam aj trojkilometrové rady." Poukázal aj na zlú dopravnú situáciou pri Hypernove.
Poslankyňa Eva Hudáková bola rovnakého názoru, skonštatovala, že ak investor nesplnil pri výstavbe Hypernovy podmienky a povolili by mu stavbu benzínky, tak by išli sami proti sebe. Primátor Boris Hanuščak zdôraznil, že mesto sa benzínovému čerpadlu pri Hypernove nebráni, ale dopravná situácia je tam neúnosná. „Bezpečnosť a zdravie občanov je pre nás dôležitejšie, ako ušetriť tri koruny na litri benzínu," poznamenal.
Slovo si vyžiadal aj pracovník oddelenia životného prostredia Jozef Mačejovský. Poznamenal, že aj on by chcel benzín nakupovať lacnejšie, ale predstavitelia Hypernovy by mali dodržiavať zákon a nie robiť nátlakové akcie. Zdôraznil, že to, že zatiaľ Hypernova nemá na benzínku súhlas, nie je spôsobené ješitnosťou úradníkov. Argumentoval autobusovými zástavkami, ktoré mali postaviť a tiež tým, že napojenie cesty pri obchodnom dome malo byť priame a nie cez účko, ako to teraz funguje. Zároveň skonštatoval, že jediným riešením, aby pri Hypernove benzínka bola, je zmena územného plánu. „Lebo na území mesta sú plánované iba tri benzínky. A tie aj stoja," zdôraznil.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš