kúpaliskami, si všimlo viac turistov. Na rozdiel od minulosti sa totiž rozhodli využiť nielen vplyv termálnej vody, ale pripravili aj ďalšie lákadlá.
"Projekt Navštívte Vrbov bol zameraný na propagáciu obce, vznikli nové turistické chodníky k termálnym prameňom a pamiatkam, oživila sa tradícia typického jedla, v obci pribudol informačný systém, internetová stránka a propagačné materiály," konkretizovala Eva Arvayová, konzultantka projektu.
Projekt s podporou prostriedkov Phare odštartoval na sklonku minulého roku tak, aby v úvode tohtoročnej letnej sezóny bol hotový. Jeho hodnota dosiahla sumu takmer 28-tisíc eur.
"Výsledky už vidieť. Dôkazom je fakt, že toto leto nestačili ani ubytovacie kapacity, ktoré v obci máme. Ukázalo sa, že toto je dobrá cesta. Obec bude podporovať rozvoj služieb pre cestovný ruch, lebo je nezanedbateľným zdrojom príjmov," zhodnotil starosta obce Jozef Kovalčík. Ako dodal, obec sústredí aktivity na vybudovanie nového rekreačného areálu s termálnymi prameňmi.
"Vidieť, že sa v obci čosi pohlo. Chodievali sme sem aj v minulosti, ale teraz registrujeme, že obec opeknela, pribudli služby a je dôvod tu pobudnúť," poznamenali rekreanti z Čiech.
Aj ich zaujal príbeh o typickej špecialite - vrbovskom gruľovníku. Kedysi sa piekol azda v každom dome, chlebové cesto s bryndzovo-zemiakovou plnkou bolo vizitkou gazdinky. "Hovorí sa, že ak si dievča chcelo pripútať chlapca a dalo mu ochutnať z gruľovníka, už sa jej nepustil. Uvidíme, či to bude zaberať aj dnes," zasmial sa starosta. Sezóna na kúpaliskách potrvá ešte do 18. septembra.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš