priblížil Popradčanom i návštevníkom mesta tvorbu 33 súborov a sólistov z ôsmich krajín Európy, priestor dostalo 16 podujatí a šesť filmových projekcií.
Program PKL postavili organizátori najmä na menšinových žánroch, jeho základom sa stala kvalita, žánrová pestrosť a umelecká úroveň. Podľa popradského magistrátu nová obsahová štruktúra kultúrneho leta mala tvoriť protipól komerčným programom. "Môžem konštatovať, že sa nám to podarilo. Návštevnosť bola skutočne vysoká," uviedol primátor mesta Poprad Anton Danko. V nastúpenom trende chce mesto pokračovať aj budúci rok. Obyvateľom a návštevníkom Popradu plánuje predstaviť umelecké telesá, ktoré sú v mediálnych kruhoch málo známe.
Zmenami prešlo aj technické zabezpečenie PKL. Vytvorením takzvanej umeleckej kaviarne na námestí získali predstavenia komornejší nádych, ich neskorší začiatok pomohol organizátorom znížiť počet "prechádzajúcich divákov". S najväčším záujmom Popradčanov sa stretla Spišskosobotská historická noc, ktorá uzavrela tohtoročné kultúrne leto. Na námestie v Spišskej Sobote, kde sa konala, prišlo okolo 4-tisíc ľudí.
Celkové náklady na dvojmesačný festival hudby, filmu a divadla sa vyšplhali na 950-tisíc korún, sumou takmer 120-tisíc prispeli sponzori. Uvedená cifra zahŕňa aj honoráre umelcov, náklady na propagáciu a technické zabezpečenie.
Autor: pet
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš