Správa TANAPu sa ním pripojila k sieti európskych chránených území, v ktorých podobné programy fungujú pod hlavičkou Europarc.
"Cieľom projektu je vytvoriť sieť mladých ľudí, ktorí sa budú aktívne podieľať na ochrane prírody. Samozrejme, chceme takouto cestou tiež zlepšiť imidž národného parku," uviedol Juraj Švajda zo Správy TANAPu.
Počas týždňového pobytu v tábore sa sedemnásť mladých ľudí zo základných a stredných škôl podtatranského regiónu školilo v teórii ochrany prírody, ale nechýbali ani exkurzie do terénu. Tábor viedli okrem odborných pracovníkov Správy TANAPu aj profesionálni strážcovia prírody.
"V rámci podujatia mladí strážcovia navštívili informačné centrum Správy TANAPu v Pribyline, Važeckú jaskyňu, Symbolický cintorín pri Popradskom plese, priamo v teréne sa zoznámili s náplňou práce a poslaním profesionálnych strážcov, absolvovali prednášky o ochrane prírody, bezpečnosti v horách, o orientácii v teréne či pohybe vo vysokohorskom prostredí," priblížil náplň tábora Juraj Švajda. Ako dodal, s mimoriadnym ohlasom sa stretlo pozorovanie kamzíkov a svišťov, či monitoring s použitím telemetrie.
Autor: kim
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš