návštevnosti. "Je predčasné robiť závery, mesiac ešte neskončil. August zatiaľ vyzerá sľubne, už devätnásteho sme mali cez dvetisíc divákov. Je ale fakt, že aj júl vyzeral spočiatku nádejne a po prvých dvoch týždňoch sa karta obrátila," skonštatovala Eva Javorská, vedúca jediného popradského kina. To doposiaľ patrilo medzi slovenskú špičku v návštevnosti, vlani so 62 tisícami divákov skončilo ako piate zo všetkých slovenských kín.
"Január bol ešte dobrý, potom návštevnosť slabla. Mali sme extrémne výkyvy. Na niektorý film prišlo 200 ľudí, na iný desať," dodala. Vlani mesačne videlo filmy v priemere asi 5-tisíc divákov. Tohtoročný priemer je slabší, vo februári napríklad návštevnosť klesla na 1200 ľudí.
Pod nižší záujem o ponuku kina sa zrejme premietli aj ceny vstupeniek. Tie však počas celoslovenskej akcie Leto s kinom šli v Poprade "dolu" o takmer dvadsať korún. "Asi to nebude len peniazmi, ľudia majú jednoducho o kino slabší záujem. Také časy si pamätáme, keď vo veľkom nastúpilo video," skonštatovala vedúca kina. Podľa jej slov počas letných prázdnin boli najvychytenejšími detské filmy, medzi hitovky patrili aj akčné snímky.
Autor: kim
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš