zahraničí, dopúšťajú sa okrem porušenia uvedeného zákona zároveň aj nelegálneho zamestnávania. Zákon č. 82/2005 Z. z. o nelegálnej práci a nelegálnom zamestnávaní ustanovuje, že za nelegálne zamestnávanie sa považuje sprostredkovanie zamestnania, ktoré nie je v súlade so zákonom.
Sankcie predstavujú nielen udelenie pokuty, ale podľa vážnosti porušenia existuje aj možnosť odňatia oprávnenia. Okrem toho od 1. februára 2006 nadobúda účinnosť aj článok II zákona o nelegálnej práci. To znamená, že poskytovateľ neposkytne štátnu pomoc podnikateľovi, ktorý porušil zákaz nelegálneho zamestnávania počas piatich rokov odo dňa prerokovania protokolu o výsledku kontroly.
Pokiaľ klientovi vznikne škoda bez zavinenia sprostredkovateľa, klient vychádza z ustanovení o rozsahu zodpovednosti sprostredkovateľa za nedodržanie podmienok dohody, ktoré sú súčasťou dohody, preto tomuto ustanoveniu treba pri podpisovaní dohody venovať zvýšenú pozornosť.
V každom prípade však prípad fiktívnej práce (fiktívneho zamestnávateľa) odporúčame zadokumentovať v zahraničí.
(Zdroj: www.employment.gov.sk)
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš