nepríjemnou križovatkou. Rozhodli o tom poslanci mestského zastupiteľstva, keď odmietli projekt výstavby stanice.
S autobusovou stanicou v meste počítal aj platný a schválený územný plán z roku 1991. Mala stáť na ploche súčasného futbalového ihriska. Rozmermi nemala byť veľká, päť až šesť stanovíšť malo odbremeniť beztak prehustenú dopravu na štátnej ceste. "Vjazd aj výjazd zo stanice bol situovaný tak, aby nemali vplyv ani na miestne komunikácie a ich zaťaženie. Všetko bolo odsúhlasené príslušnými orgánmi štátnej správy, všetky stanoviská boli kladné a hoci takéto riešenie bolo aj žiadúce, nič z toho nebude," poznamenal na margo rozhodnutia poslancov primátor mesta Štefan Bieľak.
Poslancom prekážalo, že autobusová stanica bude ďalej, ako sú súčasné zastávky, pre viacerých ľudí by to vraj bola bariéra. Terajšie situovanie zastávok v centre mesta považujú za vyhovujúcejšie. "Spojov je rok čo rok menej, nemá zmysel investovať do stanice, keď autobusov ubúda," obhajovali poslanci ponechanie súčasných zastávok. Ani obyvatelia mesta nie sú "červenou" pre výstavbu zvlášť pobúrení. "Mne je to v zásade jedno, kde budem nastupovať, len nech doprava funguje. Už som sa naučila byť pri vychádzaní z autobusu opatrná, priechod je hneď za križovatkou, treba si dávať pozor," povedala obyvateľka mesta, ktorá denne autobusom dochádza za prácou do Kežmarku.
Spišskobeľania tak aj naďalej budú využívať zastávky pri kraji frekventovanej cesty. "Zrejme ich len zrekonštruujeme a upravíme nástupné plochy," uzavrel primátor.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš