Levoča - Obvineniu z trestného činu lúpeže, krádeže a navyše aj porušovania domovej slobody čelí 49-ročný Levočan. Ako nás informoval zástupca
Redakcia SME
Písmo:A-|A+ Diskusia nie je otvorená
Levoča - Obvineniu z trestného činu lúpeže, krádeže a navyše aj porušovania domovej slobody čelí 49-ročný Levočan.
Ako nás informoval zástupca prešovskej policajnej hovorkyne por. Mgr. Daniel Džobanik, obvinený, v minulosti už 14-krát súdne trestaný, ešte v marci tohto roka vošiel do jedného z rodinných domov v Levoči. „Tam násilím strhol 77-ročnej majiteľke domu z ruky pečatný prsteň i obrúčku. Hneď na druhý deň však navštívil dôchodkyňu opäť a násilím jej zobral náušnice s retiazkou zo žltého kovu," priblížil D. Džobanik.
Levočanovi sa však „úlovok" málil. Navyše na dôchodkyňu sa nešťastie nabalilo opäť v máji. „Obvinený poškodenej pri novinovom stánku na autobusovej zastávke v Levoči vytrhol z ruky igelitovú tašku. V nej mala peňaženku a iné cenné veci. Svojím konaním jej spôsobil celkovú škodu vo výške viac ako 15-tisíc korún. K zraneniu poškodenej našťastie nedošlo. Obvinený muž bol už zadržaný a umiestnený v cele policajného zaistenia. Bol spracovaný návrh na jeho vzatie do väzby," dodal na záver D. Džobanik.
Autor: šim
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš