vedenia mesta vo volebnom období 2003 - 2005, ktoré poslanci predložili v závere posledného rokovania.
Leitmotívom predloženého návrhu, v ktorom si poslanci vzali „na paškál" vedenie mesta, boli štyri body. V nich vyjadrili nespokojnosť s prácou primátora mesta Jakuba Zahradníka. Vyčítali mu najmä malú aktivitu pri získavaní mimorozpočtových finančných zdrojov pre mesto, nezvládnutie (spolu so zástupcom primátora a prednostom mestského úradu) reorganizácie Mestského kultúrneho strediska v Krompachoch, nezabezpečenie previerky niektorých uzavretých zmlúv pre mesto zjavne nevýhodných, ako to odporúčal rating mesta, nezvládnutie racionalizácie mestských materských škôl a iné. Poslanci primátora „nešetrili" a navrhli znížiť jeho základný plat z 3,1-násobku priemerného platu v národnom hospodárstve na 2,8-násobok.
Rovnako vyjadrili nespokojnosť aj s prácou prednostu Mestského úradu (MsÚ) v Krompachoch Ing. Petra Bratka. Vyčítali mu skôr jeho postoj k pripomienkam, návrhom a kritike zo strany poslancov. Išlo o dlhodobé ignorovanie tlaku poslancov na vypracovanie aspoň dielčích projektov pre získanie dotácií z fondov Európskej únie, liknavý postup pri predaji nepotrebných nehnuteľností mesta, nedostatočnú prípravu investičných akcií v dostatočnom predstihu. Aj tieto pripomienky sa objavili na zozname nespokojných poslancov pri mene prednostu krompašského magistrátu.
Poslanci však „nezabudli" ani na zástupcu primátora mesta Stanislava Barbuša. Navrhli znížiť jeho úväzok na 50-percent, teda na polovičný úväzok. Dôvodom je vytvorenie oddelenia školstva, kultúry a športu pri MsÚ, čím odpadla značná časť jeho pracovnej náplne.
Hustú atmosféru sa v úvode pokúsil zmierniť poslanec Ing. Štefan Klein (HZDS). Ten zdôraznil, že nie všetky pripomienky je nutné pripísať na „vrub" vedenia mesta. „Nevravím, že vedenie mesta zvládlo všetko tak, ako malo. Áno, v otázke grantov sa mohlo urobiť viac. Na druhej strane aj my poslanci sme mali pri tom viac spolupracovať. Ak mám celkovú situáciu v meste hodnotiť ako ekonóm, jednoznačne došlo k zlepšeniu finančnej situácie. Hlavným cieľom bolo znížiť výdavky mesta, čo sa aj podarilo a vylepšiť jeho rating. Ak nič iné, určite sa za ten čas urobila minimálne lepšia štartovacia čiara pre ďalšie volebné obdobie. Namiesto toho, aby sme my poslanci viac pomohli, sme viac kritizovali. Myslím si, že tento návrh nie je správny. Bol by som rád, ak by bol predkladateľmi z rokovania stiahnutý," zdôraznil Š. Klein. Iný názor zastával poslanec Ing. Ľuboš Weigner (KDH), ktorý zdôraznil, že poslancov nikto zo strany mesta o pomoc nepožiadal. Skôr naopak, ignorovali sa ich pripomienky.
Kým S. Barbuš poslancom „vyčítal" viacero pripomienok na predložený návrh, primátor mesta komentoval iba niektoré momenty. V závere pritom zdôraznil, že S. Barbuš je jeho pravou rukou a návrh poslancov jednoznačne usiluje o „odobratie" tejto pravej ruky. „Od nášho prvého stretnutia som cítil nedôveru z vašej strany a cítim ju až doteraz," zdôraznil pred hlasovaním o návrhu J. Zahradník.
V závere o ňom poslanci rozhodovali v tajnom hlasovaní. Aj pri hlasovaní o znížení platu primátora, aj pri druhom o znížení úväzku S. Barbuša, došlo k vzácnej zhode. Z 12 prítomných poslancov dali v oboch prípadoch šiesti poslanci zelenú predloženému návrhu a šiesti boli proti. Oba teda neprešli. Krompašskí poslanci prijali uznesenie, v ktorom „len" vzali na vedomie hodnotenie práce vedenia mesta.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš