OZ v svojom vyhlásení dalo najavo, že je znepokojené agóniou ochrany prírody v Tatranskom národnom parku, ktorá vyvrcholila poslednými udalosťami v národných prírodných rezerváciách Tichá a Kôprová dolina. "Pokladáme to za demonštráciu sily a arogancie, za jasný dôkaz pretrvávajúcej krízy parlamentnej demokracie," uviedol Rudolf Pado z OZ Tatry. Podľa jeho vyjadrení OZ pokladá národné parky za územia, kde má človek a zážitková turistika prednosť pred lesnou technikou a megalomanskými plánmi. OZ žiada vládu a rezortné ministerstvá, aby okamžite zastavili ťažbu dreva na území TANAPu a urýchlene prijali zonáciu. "V prípade pokračujúcej ignorácie návrhov mimovládneho výboru Naše Tatry sme pripravení vyzvať zahraničnú verejnosť k bojkotu Tatier ako turistickej destinácie. Slovenská republika nemôže iba zdieľať európske peniaze, ale musí rešpektovať aj európske hodnoty," dodáva OZ Tatry.
Primátor Vysokých Tatier považuje túto iniciatívu za neadekvátnu. "Tatry sa nedevastujú, v Tatrách sa likvidujú následky kalamity. Samospráva i lesníci sa podľa svojho najlepšieho svedomia a v duchu platných zákonov snažia zabrániť ďalším možným následkom, či už sú to protipožiarne alebo iné opatrenia," reagoval na vyhlásenia OZ Tatry tatranský primátor Ján Mokoš. Ako ďalej poznamenal, Tatry sú národným parkom a mesto chce urobiť všetko pre to, aby ním aj zostali. "Úsilie našich ľudí smeruje zároveň k záchrane Tatier ako centra cestovného ruchu. Či už sa to niekomu páči alebo nie, práve z neho žijú naši obyvatelia. Preto sa na výzvu k bojkotu a teda úpadku Tatier nemôžeme len tak nečinne prizerať," uzavrel primátor.
Vedenie mesta je otvorené každému dialógu, ktorý pomôže Tatrám posunúť sa po kalamite vpred. Zároveň však odmieta, aby si z Tatier ktokoľvek účelovo vyrábal rukojemníka na vybavovanie vlastnej agendy.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš