spolu 960 dobrovoľníkov z dvanástich krajín Európy. Ich aktivita bude zameraná na odstraňovanie škôd po kalamite, budú pripravovať a čistiť terén pre budúcu výsadbu stromčekov, pomôžu tiež pri opravách zničeného turistického značenia či pri sprístupňovaní chodníkov.
"Do projektu sa prihlásili najmä mladí ľudia vo veku 15 až 30 rokov, sú medzi nimi okrem Slovákov aj účastníci z Čiech, Maďarska, Srbska, Čiernej Hory, ale aj Belgičania, Poliaci, Francúzi, Taliani a ďalší. Spolu do 14. augusta odpracujú v jednotlivých turnusoch asi 50-tisíc hodín dobrovoľníckej práce," uviedol riaditeľ ústredia Slovenského skautingu Martin Macharik. Väčšina pomocníkov príde do Tatier na osem dní, dve dvadsaťčlenné skupiny prídu pomáhať na celý mesiac.
Podľa slov šéfa slovenských skautov je cieľom projektu nielen pomôcť po víchrici poráňanej prírode Tatier, ale aj získanie skúseností z dobrovoľníckej práce. "Medzinárodné spoločenstvo mladých ľudí chce takto poukázať aj na význam nadnárodnej pomoci. Niektorí z účastníkov totiž už v minulosti pomáhali napríklad v Čechách po povodniach," dodal riaditeľ Slovenského skautingu. Najväčší dobrovoľnícky projekt v histórii Slovenska potrvá vo Vysokých Tatrách do polovice augusta.
Autor: kim
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš