slovenského výtvarníka Mareka Ormandíka (r. 1968).
Ten dokončil štúdium na VŠVU v Bratislave v roku 1993 a odvtedy sa intenzívne venuje maľbe, kresbe, grafike, knižným ilustráciám, grafickému dizajnu kníh, divadelných plagátov a obalov "cédečiek". Zoznam jeho profilových výstav by bol príliš dlhý, podobne ako účasť na skupinových výstavách doma i vo svete, pochváliť by sa mohol aj úspechmi na tvorivých sympóziách a oceneniami za maľbu, ilustráciu a najkrajšiu knihu. Napriek širokému záberu mu zostáva chuť i energia na klasickú maľbu. Práve ňou sa predstavuje na "anjelskej" výstave v Kežmarku.
"Nebolo až tak ťažké dostať ho k nám. Keď som videla jeho výstavu v Bratislave, všimla som si aj zopár anjelov. Oslovila som ho s nápadom, či by sa téma nedala dokompletizovať, predsa len by sa to k nám "u anjela" hodilo," spomenula nápad ušiť čiastočne na mieru galérie tému výstavy Carmen Kováčová. Marek Ormandík sa nebránil, do Kežmarku priviezol celý svet rôznorodých anjelov, akých si nosíme každý v sebe. Dobrých i horších, veselých i smutných, pokojných, aj takých šibalskejších. Ormandíkovi anjeli však nie sú bytosťami nadreálnymi. Sú obrazom ľudskej mysle i duše, sú tak trochu ako my. V Galérii u sediaceho anjela ich môžete vidieť do 7. júla.
Autor: kim
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš