so sídlom v Prešove. Cieľom dohody je zlepšenie lesného hospodárstva na Slovensku a podpora certifikácie lesov. Pripomíname, že WWF má okolo 4,7 milióna podporovateľov a aktívnu globálnu sieť vo vyše sto krajinách. Vo svete je známa najmä logom, ktoré zobrazuje pandu.
Partnerstvo s Kronospanom však nie je náhoda. Spoločnosť, ktorá sa zaoberá spracovaním dreva, dlhodobo patrí k podporovateľom certifikácie podľa štandardov FSC (Forest Stewardship Council). "Podiel certifikovaného FSC dreva vo svojej výrobe v Prešove postupne zvyšujeme už od roku 2001. Aj touto cestou motivujeme našich dodávateľov k dodržiavaniu princípov zodpovedného lesného hospodárstva. Partnerstvo s WWF vnímame ako ďalší krok, ktorý prispeje ku zlepšeniu situácie v lesnom hospodárstve na Slovensku," uviedol konateľ Kronospanu Dušan Šneider.
WWF má na Slovensku svoje zastúpenie. Konkrétne v Banskej Bystrici a za podpory Kronospanu koordinuje vývoj FSC štandardu. Inak povedané, poskytuje vlastníkom lesov poradenstvo v súvislosti s certifikáciou. "Rozhodnutím certifikovať celú výrobu Kronospan ukázal silnú enviromentálnu a sociálnu zodpovednosť pri rozvoji podnikania na Slovensku," pripomenul zástupca WWF Juraj Vysoký.
Zodpovednosť k lesom je však len jedna stránka veci. Na druhej strane každý rok stúpa na svetových trhoch dopyt po výrobkoch s FSC certifikátom. Kronospan je teda pripravený aj na túto alternatívu a ich výrobky sú konkurencieschopné.
Autor: ak
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš