respiračných chorôb. Druhé Guhrove dni dýchania pripravila Slovenská lekárska spoločnosť v spolupráci s ďalšími odbornými organizáciami. Cieľom stretnutia je výmena najnovších poznatkov z liečby nešpecifických ochorení dýchacích ciest .
"Väčšina pacientov napríklad s bronchiálnou astmou či obštrukčnou chorobu pľúc sa lieči práve v našom sanatóriu. Sme radi, že lekári majú počas seminára šancu spoznať prostredie, do ktorého posielajú svojich pacientov," povedala riaditeľka Sanatória dr. Guhra Eleonóra Kovalčíková. Ako dodala, efekt liečby sa v Tatranskej Polianke ani po novembrovej kalamite neznížil. "Je pravdou, že v zime sme mali menej pacientov, ale to je dlhodobý trend, najväčší záujem o liečenie tradične registrujeme v letných mesiacoch," dodala riaditeľka. Je presvedčená, že klimatická liečba v Tatrách je rovnako účinná ako pred kalamitou. "Klimatickú liečbu ovplyvňujú viaceré faktory, nielen množstvo stromov. Napokon, ani v časoch, keď v Tatrách klimatické kúpele ešte len začínali, nebolo tu toľko stromov," dodala. Podľa jej slov pacienti, ktorí sa do Tatier opakovane vracajú, vedia oceniť efekt tunajšej liečby.
Autor: kim
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš