v blízkosti nie je žiaden bankomat. Presne túto situáciu zažívajú aj obyvatelia v časti Sídliska Sekčov - Pod Šalgovíkom.
"Keď súrne potrebujem peniaze, musím ísť až na Exnárovu ulicu alebo až k stredisku Opál, čo je dosť ďaleko." posťažovala sa nám jedna z obyvateliek na Šoltésovej ulici v Prešove.
Pre našich čitateľov sme sa teda rozhodli zistiť, či v ich lokalite niektorá z bánk umiestni v blízkej budúcnosti bankomat.
"V roku 2004 sme umiestnili na území Prešova štyri nové bankomaty. V tomto roku nepočítame s ďalším bankomatom v spomínanej časti Prešova. Nad touto požiadavkou obyvateľov však budeme uvažovať," uviedol riaditeľ pobočky Tatrabanky v Prešove Július Hanudeľ.
O vyjadrenie sme požiadali aj hovorkyňu Slovenskej sporiteľne Evu Güttlerovú. Podľa nej optimalizujú počty svojich obchodných miest, bankomatov či obchodných terminálov. V prípade, že niektorý z bankomatov je dlhodobo málo využívaný, presúvajú ho tam, kde je to pre klientov i pre banku výhodnejšie. "Je potrebné si uvedomiť, že náklady na prevádzku bankomatu nie sú malé - od ceny prístroja cez pravidelné dopĺňanie hotovosti, prenájom miesta, kde je bankomat umiestnený, až po napojenie na bankový systém a ďalšie priame náklady. Zvažovali sme umiestnenie bankomatu Pod Šalgovíkom, ale z dôkladnej analýzy vyplynulo, že obyvatelia sídliska využívajú bankomaty, ktoré sa nachádzajú v centre mesta. Náklady na prevádzku tohto bankomatu by tak boli vyššie ako predpokladaný zisk."
S umiestnením bankomatu nepočíta ani Unibanka. "Naša spoločnosť nemá tak rozsiahlu sieť bankomatov ako iné banky. V mestách máme jeden až dva bankomaty a v tomto roku neplánujeme v tejto časti umiestniť žiadny bankomat," povedala Gabriela Kuderjavá, riaditeľka filiálky Unibanky v Prešove.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš