sa rozhodla nepodpísať uznesenia, týkajúce sa práve výstavby Lidlu pred bytovým domom Panoráma. Vyjadrenie primátorky sa nám nepodarilo získať, túto informáciu nám však potvrdil jej zástupca Ing. Pavel Kuchárek.
Ako sme už informovali, spoločnosť Lidl chce postaviť supermarket na súkromnom pozemku pred Panorámou na mieste, kde sa dnes nachádza park. Poslanci tento zámer schválili, pri ich rozhodovaní zavážila najmä sľúbená investícia Lidlu 13 miliónov korún do rekonštrukcie blízkeho mostu a nového detského ihriska. Obyvatelia Panorámy však protestujú petíciou. Okrem toho, v územnom pláne mesta stojí, že toto miesto je oddychovou zónou. „Pani primátorka zvážila celú situáciu. Brala do úvahy nespokojnosť obyvateľov Panorámy aj územný plán mesta. Preto sa rozhodla uznesenie nepodpísať. Lidlu ponúkne mesto náhradnú alternatívu a to pozemok na sídlisku Mier, kde sa nachádzajú skleníky," povedal P. Kuchárek.
Posledné slovo však budú mať poslanci na najbližšom rokovaní mestského zastupiteľstva.
Autor: kar
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš