profesionálnych lesníkov aj dobrovoľníkov na odstraňovaní polámaných kmeňov stromov. Čo s nimi? Dnes to možno ešte lesní hospodári nevedia celkom presne.
No už v týchto dňoch prichádza s ponukou prešovská spoločnosť Kronospan Slovakia, s.r.o. "Budeme sa uchádzať o kalamitné drevo a to nielen z Vysokých Tatier, ale aj z ďalších postihnutých oblastí. Dnes ešte neviem povedať v akom objeme. Odber bude dlhodobý a postupný," uviedol včera riaditeľ a konateľ spoločnosti Kronospan Dušan Šneider. Zdôraznil, že v procese odberu použijú neštandardný prístup. Rozhodli sa realizovať preplácanie faktúr za kalamitné drevo pravidelne každých 14 dní. "Chceme tým napomôcť k tomu, aby sa financie čo najskôr vracali do obnovy lesov," dodal Šneider.
Pripomíname, že prešovský Kronospan je súčasťou nadnárodnej skupiny Kronospan, ktorá patrí medzi najvýznamnejšie európske firmy ponúkajúce aglomerované výrobky z dreva. Ich nosným programom na Slovensku je výroba laminátových podláh, surových a laminovaných drevotrieskových dosák, obkladových panelov a lepených veľkoplošných dosák. Od augusta tohto roku môže Kronospan na všetky svoje výrobky používať FSC certifikát, čo znamená, že všetko vyrobené na ich 11 výrobných linkách je z certifikovaného dreva. Právo na použitie značky a loga FSC má Kronospan ako jediná spoločnosť na Slovensku.
Autor: ak
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš