zmeny totiž vyvolali vlnu nespokojnosti medzi krompašskými poslancami. Tí kritizovali najmä neekonomickosť chystaných "novôt". "Dúfal som, že sa tu predložia ekonomické ukazovatele pripravovaných zmien. Namiesto toho sa tu hovorí o potrebe dvoch nových pracovných pozícii či o zakúpení nového softwaru. Z toho vyplýva, že tu akosi chýba vôľa niečo zmeniť. Tretina všetkých výdavkov z rozpočtu mesta ide na prevádzku mestského úradu. Ako potom môžeme napĺňať opatrenia ratingu, a na druhej strane neriešiť zamestnanosť na mestskom úrade," prejavil nespokojnosť s predloženou správou o zmenách na krompašskom magistráte jeden z poslancov MUDr. Ján Králik (SMER - na snímke).
Pripomeňme, že ešte v auguste krompašskí poslanci na základe polročnej správy hlavnej kontrolórky mesta Ing. Márie Tomašovej, ktorá odporúčala urýchlene prehodnotiť súčasne platnú organizačnú štruktúru mestského úradu, prijali uznesenie o tom, aby prednosta MsÚ Ing. Peter Bratko pripravil návrh zmien na októbrové mestské zastupiteľstvo. Ako sa v správe prednostu uvádza, mestský úrad sa z hľadiska organizačnej štruktúry iba mierne obmenil pred deviatimi rokmi, kedy došlo k rozšíreniu sekretariátu a v roku 2003 k zriadeniu spoločného obecného úradu. "Súčasná legislatíva kladie na samosprávy zvýšené nároky, ktoré sa premietajú najmä vo väčšom počte úkonov. Táto zmena nevyhnutne vedie z zvýšeniu počtu pracovníkov alebo k zefektívneniu ich pracovnej činnosti. O to sa práve usilujeme aj my. Akési presunutie pracovných činností na jednotlivé oddelenia. Negatívnou skutočnosťou je však to, že pracujeme so zastaralým softwérovým systémom. Dôležité sú aj zmeny týkajúce sa vzniku dvoch pracovných miest, vedúceho oddelenia správy majetku mesta so zameraním na riadenie projektov a správcu siete a tvorcu webstránok. Dá sa to samozrejme poriešiť aj ináč ako vytvorením stálych pracovných miest. Napríklad prerozdelením agendy medzi jednotlivé oddelenia či využitia projektov," priblížil niektoré dôvody navrhovaných zmien P. Bratko.
Ani ďalší z poslancov Ing. Ľuboš Weigner (KDH) nešetril kritikou na stranu predloženého návrhu. "Sú tu určité rezervy, o ktorých všetci vieme a preto musíme robiť aj nepopulárne opatrenia. Je to nekompletný materiál bez ekonomických dopadov," zdôraznil Ľ. Weigner. Práve nepopulárne opatrenia boli aj leitmotívom preslovu hlavnej kontrolórky mesta, ktorá potrebu zmeny na mestskom úrade iniciovala. "Chcem upozorniť na fakt, ktorý všetci poznáme, ale nikto to doposiaľ nahlas nepovedal. Myslím si, že mať vedúcu sekretariátu a sekretárku na takom malom úrade je prepych. Ich práca, podľa predložených pracovných činností, je z osemdesiatich percent rovnaká. V žiadnom prípade mi nejde o to, aby niekto prišiel o prácu, ale o to, aby chod mestského úradu bol stopercentný. Aby sa sily každého jedného zamestnanca využili naplno. Ide nám o spoločné dobro, ako aj o rozpočet mesta," priblížila poslancom M. Tomašová. Tí sa nakoniec po hodinovej debate uzniesli na tom, že predložená správa týkajúca sa organizačných zmien je nedostatočná a je dôležité ju dopracovať a predložiť na novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš