Lomnicou opakovane. Niet divu, veď vo vytrvalom daždi sa na otváranie prekrytých odpalísk na novej cvičnej lúke (draving range) zišli desiatky nadšencov golfovej hry.
"Počasie nám síce nepraje, ale aspoň preverí kvalitu a výhody prekrytia. Na Slovensku sme prvým areálom, ktorý má prestrešené odpaliská. To umožní tréning v každom počasí," uviedla manažérka spoločnosti Golf International Sylvia Hrušková. Podľa jej slov jedenásť krytých odpalísk na novej cvičnej lúke zároveň prispeje k predĺženiu sezóny pod Tatrami. Cvičná lúka má dĺžku dopadovej plochy 350 metrov a umožňuje obojsmernú prevádzku. Cvičné odpaly z trávnatých pozícií dávajú priestor na hru 24 hráčom naraz.
"Každú takúto udalosť vítame, lebo vytvára priestor pre rozvoj golfového športu na Slovensku. Myslím si, že golf má vo Vysokých Tatrách svoje miesto a nadväzuje na dávne tradície," povedal prezident Slovenskej golfovej asociácie Miroslav Rapšík. Poznamenal, že práve Tatranská Lomnica sa môže pochváliť prvým golfovým ihriskom v bývalej rakúsko-uhorskej monarchii, golfisti ho začali využívať už v roku 1908.
Návrat golfu pod Tatier sa začal v roku 1999, kedy v priestore medzi Veľkou Lomnicou a Tatranskou Lomnicou vznikla prvá cvičná lúka a o rok neskôr aj s deväťjamkové prírodné ihrisko. "Našou ambíciou je vybudovať golfový areál európskych parametrov s tromi deväťjamkovými ihriskami. Prvé z nich otvoríme už pred budúcou letnou turistickou sezónou. Súčasťou projektu je tiež vybudovanie klubového domu s ubytovacími kapacitami a stravovacími službami," poznamenal Jiří Hruška, jeden z iniciátorov golfového života pod Tatrami. Ako dodal, práve dobudovanie areálu má prispieť k rozvoju služieb cestovného ruchu vo Vysokých Tatrách. Podľa doterajších skúseností si golf do areálu Lomnického golfového klubu chodia zahrať nielen domáci, ale ujal sa práve aj ako doplnková služba pre návštevníkov Vysokých Tatier. "Denne sa tu vystrieda možno 30- 40 ľudí, v závislosti od počasia a ročne sa u nás naučí hrať ďalších 60 -70 nadšencov," doplnila Sylvia Hrušková. Lomnický golfový klub má 250 členov a vychováva si aj mladú generáciu, trénovať sem chodia aj deti vo veku od piatich rokov.
V sobotu podtatranskí golfisti dali areálu nové meno, nazvali ho Black Stork (Čierny bocian). "Bociany nás pri hre ráno doslova zdravia, takže sme názov vymysleli vcelku spontánne a inšpirovali sme sa aj jedným z prvých tatranských seniorcupov," dodala Sylvia Hrušková.
Celý areál má byť kompletne dobudovaný v roku 2006. "Myslím si, že existenciu tohto golfového areálu ocenia až generácie po nás, budú nám vďačné, že sme si túto úžasnú prírodnú plochu nezabetónovali nejakým priemyselným parkom, ale je tu príležitosť na pohyb, šport a kontakt s prírodou," potešil sa jeden z golfistov.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš