tejto obci stretnutie veriacich. Príde medzi nich aj prešovský gréckokatolícky biskup Ján Babjak, ktorý odslúži záverečnú slávnostnú bohoslužbu v nedeľu o 10:30.
Ďalší program obsahuje sprievod na horu Zvir, krížovú cestu a iné pobožnosti, ako aj gréckokatolícke sväté liturgie. Začne sa dnes o 14:30 a počas celej noci budú mať pútnici možnosť zúčastniť sa na poklone v miestnom farskom kostole.
Litmanovské zjavenia sa začali 5. augusta 1990 a trvali do 6. augusta 1995. Spočiatku boli nepravidelné, neskôr Panna Mária prichádzala každú nedeľu po prvom piatku v mesiaci. Svoje posolstvá odovzdávala dvom dievčatám - Kataríne Češelkovej, teraz Vichlockej, a Ivete Korčákovej, ktorá dnes žije ako sestra Mária Goretti v reholi s názvom Rodina Márie Spoluvykupiteľky. Zdôrazňovala v nich nebezpečenstvo pripútanosti ľudí a Slovenska k hmote. Podobne ako pri zjaveniach na rôznych miestach sveta vyzývala na obrátenie, pokánie a modlitbu ruženca.
K týmto zjaveniam katolícka cirkev zaujíma neutrálny postoj. Udalosti v Litmanovej skúma biskupská komisia, ktorá predbežne zverejnila stanovisko, že nič z nich neprotirečí katolíckej viere a mravom. Podľa učenia cirkvi je verejné zjavenie Boha ukončené smrťou posledného apoštola a súkromné zjavenia už nemôžu pridať nič nového k tomu, čo je zachytené vo Svätom písme.
Autor: Stará Ľubovňna/Bratislava (SITA)
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš