hrobových miest.
"Je to aktivita Karpatsko-nemeckej mládeže na Slovensku. Podali sme si projekt na ministerstvo vnútra v Nemecku, ten bol schválený a dostali sme naň tritisíc eur. Našou snahou bude ošetriť staré hroby, ktoré tu zostali po vysídlených karpatských Nemcoch," upresnil Slavomír Dzugas z Karpatsko-nemeckej mládeže na Slovensku. Podľa jeho slov sa mladí ľudia zamerajú prioritne na opravu jednej hrobky a jej okolia, vydláždia prístupové miesto, čakajú ich aj terénne úpravy. "Radi by sme v tejto aktivite pokračovali a postupne zušľachtili cintorín," naznačil S. Dzugas.
Aktivitu mladých víta aj kežmarský magistrát. "Určite nám to pomôže, veď na starom cintoríne je veľa spustnutých a neudržiavaných miest," potešil sa primátor Igor Šajtlava.
Mladí brigádnici budú v Kežmarku pracovať do nedele. Súčasťou pobytu bude aj spoznávanie histórie karpatských Nemcov v meste a výlety do okolia.
Autor: kim
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš