vytúženého prvenstva titulu Kráľ strelcov I. triedy majstrovstva SOFZ, hoci pred posledným kolom málokto veril v jeho víťazstvo. Na Róberta Adamišina z Jakloviec strácal dva góly, no päť gólov do siete Jamníka v záverečnom kole rozhodli.
"Kto si neverí, nech nehrá futbal. Pred posledným zápasom som stál pre žlté karty. Bol som správne vyhecovaný, ale že strelím päť gólov, v to som veľmi neveril. Raz sa mi už podarilo vsietiť v jednom stretnutí dokonca šesť gólov, ale to bolo ešte v doraste. Chcem poďakovať celému mužstvu, lebo oni majú najväčší podiel na tom, že ja strieľam góly," začal svoje rozprávanie kanonier Ján Suchý.
Do streleckej listiny sa zapísal dvadsaťtrikrát a keď sa vysloví meno klubu Bystrany, automaticky je spájané s ostrostrelcom Suchým. "Už ma každý brankár v súťaži pozná, že som pravák, ale v súťažnom ročníku 2003/2004 som väčšinu gólov zaznamenal ľavou nohou. Špeciálny recept na góly nemám. No mám určitú poveru. Nebohý otec mi povedal, že on si posledný rezanec z nedeľňajšej obedňajšej polievky dával do kopačky. Ja dodržujem túto tradíciu a dávam góly. Už sa ma každý zo spoluhráčov pýta pred zápasom dal si si rezanec do kopačky?," prezradil netradičné tajomstvo úspechu sympatický tridsiatnik.
Najlepší strelec vždy púta pozornosť súperových obrancov, ale aj funkcionárov z iných klubov. Naprázdno však obišli pred štartom nového ročníka zástupcovia Chraste nad Hornádom a Smižian.
"Už pred sezónou 2003/2004 som zvažoval ponuky z iných klubov. Od výbornej bystrianskej futbalovej partie na čele s Milanom Jochmanom sa veľmi ťažko odchádza. Aj teraz mám možnosť prestúpiť do susedných Spišských Vlách, ale môj nebohý otec by to nikdy nepripustil," hovorí futbalový klenot Bystrian.
Ján Suchý je futbalovým kráľom strelcov I. triedy majstrovstva SOFZ, ale aj doma je "kráľom", veď má tri dcéry. Najstaršia je Adriana, po nej nasleduje Lucia a najmladšia Laura. A práve s najmladšou dcérou je spojená terajšia profesia bystrianskeho kanoniera. "Som na materskej dovolenke s dvojročnou Laurou. No v nedeľu sa už všetky moje dievčence musia zaobísť bez ocka. Spolu s maminou však nemôžu chýbať ani na jednom domácom stretnutí Bystrian a chodia aj na zápasy, ktoré hráme v susedných dedinách," skonštatoval J. Suchý, ktorý je pyšný na svoje tri dcéry. O tom, že nemá kto kráčať v otcových šľapajach, vraj nemôže byť ani reči.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš