Martin Dudek z Kežmarskej reštaurácie v Kežmarku
Plnený kurací rezeň s Nivou a brokolicou
Suroviny: 200 g kuracích pŕs, 50 g brokolice (ak je čerstvá, necháme ju 2 - 3 minúty prejsť varom, mrazenú stačí spariť horúcou vodou), 40 g syra Niva, smotana na šľahanie, slepačí vývar, vegeta, korenie podľa chuti.
Postup: Kuracie prsia naklepeme na rezne, osolíme. Obvarenú brokolicu a nastrúhaný syr kladieme na mäso a zvinieme do závitku. Pevne stlačíme, obalíme v hladkej múke a prudko opečieme na oleji. Omáčku si pripravíme z nadrobno nakrájanej brokolice, ktorú orestujeme na minimálnom množstve oleja, podlejeme slepačím vývarom a pridáme smotanu. Dochutíme vegetou a podľa vlastnej fantázie môžeme pridať ľubovoľné korenie (čierne, papriku, chilli pastu...). Pred podávaním závitok priečne prekrojíme. Ako príloha sa hodí ryža alebo hranolky a zeleninové obloženie. Dobrú chuť!
Dobrá rada: Smotanu nesmieme pridať do vriaceho vývaru, lebo sa zrazí. Mäsový závitok poriadne stlačíme, aby nevytiekol syr. Omáčku nalejeme pod mäso, aby vynikla farebná mozaika prekrojenej porcie.
Autor: mb
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš