moku ťažký úder. Slovenskí pivovarníci už neraz deklarovali, že rozhodnutie vlády o dvojfázovom zvýšení spotrebných daní, presnejšie v januári a auguste 2003, znamená pre niektoré menšie pivovary likvidáciu.
Pivovaru Šariš, a. s., sa však napriek nepriaznivým obchodným podmienkam podarilo zvládnuť plánované aktivity. Konštatovalo to valné zhromaždenie Pivovaru Šariš pri hodnotení výsledkov za rok 2003."Dosiahli pozitívny finančný výsledok. Zisk pred zdanením predstavoval 209,65 milióna korún, čo je v porovnaní s uplynulým rokom nárast o 22 percent. Objem predaja narástol o 4,3 percenta," uviedla špecialistka pre styk s verejnosťou Drahomíra Jančovičová.
Zaťaženie spotrebnou daňou, marketingové zmeny vo vnútri spoločnosti a snaha pripojiť sa k reportovaniu výsledkov materskej spoločnosti SABMiller iniciovali návrh, aby sa počítanie finančného roku kalendárne zmenilo. Návrh odsúhlasila porada Predstavenstva Pivovaru Šariš v marci tohto roku. V zmysle tohto rozhodnutia sa finančný rok bude počítať od 1. apríla 2004 do 31. marca 2005.
Autor: ak
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš