Gelnica a vedenie múzea dalo priestor amatérskym remeselníkom z Hnileckej doliny.
Exponáty sú naozaj rozmanité. Ako nám povedala Marta Bindasová z mestského úradu, každý umelec má iný rukopis, každý z nich inklinuje s drevorezbou k inej téme. Vo výstavnej sieni prevláda drevorezba s cirkevnou tematikou. Nechýba ani motív prírody a poľovníctva. Tí odváženejší dokonca čerpali námet z orientu. Naopak praktickí remeselníci nezabudli na predmety bežnej potreby.
Na výstave akože ináč však nesmie chýbať banícka téma. Veď v histórii Hnileckej doliny má práve baníctvo pevne zakotvené miesto. Výstava potrvá do 30. júna tohto roku a návštevníci si vystavené exponáty môžu aj zakúpiť.
Ako ďalej uviedla M. Bindasová, ide o prvú výstavu, kedy môžu spoločne vystavovať umelci z regiónu, ktorým učarovalo drevo. V Baníckom múzeu vystavujú gelnickej verejnosti známe mená ako Štefan Ilovič, Michal Szekely, Milan Demko, Karol Buksa, Jozef Plátek, Imrich Bálaszházy a bratia Garančovskí.
Autor: kar
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš