sa radujú, že celý problém môže mať konečne riešenie. V národnej rade totiž poslanci do druhého čítania posunuli novelu zákona o obecnom zriadení. Tá špeciálne upravuje vzťahy medzi oboma samosprávami. Otázne je , či návrh prejde rovnako úspešne aj druhým kolom.
Strážky - Jednoznačné "nie" priemyselnému parku v blízkosti národnej kultúrnej pamiatky kaštieľa v Strážkach - vyslovili nedávno poslanci zastupiteľstva v Spišskej Belej. Hoci tým nedokážu ovplyvniť aktivity Kežmarku, ktorý v blízkosti priemyselný areál aj tak presadí, stopli aspoň hrozbu tesného susedstva priemyslu s kaštieľom. Tvrdia, že lokality pre rozvoj priemyslu sa dajú nájsť aj v inom území. Okolie kaštieľa by chceli ponechať na rozvoj cestovného ruchu.
Spišská Nová Ves Novoveský závod Embraco v súčasnosti zamestnáva 2200 zamestnancov. Z toho tristo pracovníkov prijal do zamestnania od začiatku tohto roka. V regióne patrí medzi najväčších zamestnávateľov. Nárast počtu zamestnancov súvisí so zvýšením výroby. Vlani vyrobili v závode v Spišskej Novej Vsi 2,1 milióna kompresorov. Plán na tento rok počíta s produkciou 3,6 milióna kompresorov.
Kežmarok - Žiaka Špeciálnej základnej školy v Kežmarku roky týrali spolužiaci. Posledný incident z minulého týždňa skončil zlomeninami zápästí na Lukášových rukách. Chlapec bude v domácom ošetrení minimálne tri týždne. Paradoxné je, že hoci žiakova matka upozorňovala triednu učiteľku o synových sťažnostiach, škola sa tvári, že o šikanovaní nevedela. Aj zlomené zápästia považuje vedenie za nehodu pri hre a eviduje ju ako úraz. Celý prípad má v rukách polícia.
Poprad - Približne poldruha hodiny musia čakať záujemcovia o "eurovodičák" na popradskom Okresnom dopravnom inšpektoráte (ODI). Záujemcov je veľa a ODI nemá dostatok ľudí. Na oddelení pre "eurovodičkáky" sú potrební dvaja pracovníci, vedenie ODI tak muselo čiastočne oslabiť oddelenie evidencie motorových vozidiel. Od začiatku mája, odkedy pracovisko funguje, vybavili asi 200 žiadateľov o "eurovodičkák".
Úhorná Marcové ľudové hlasovanie za odvolanie starostu v obci Úhorná nebolo úspešné. Referendu predchádzali dve petičné akcie, prvá z nich bola neúspešná. Starosta obce sa obrátil na políciu, podľa neho niektoré podpisy boli získané pod nátlakom, iné boli vraj dokonca sfalšované. Policajný vyšetrovateľ z Úradu justičnej a kriminálnej polície v Spišskej Novej Vsi mu čiastočne dal za pravdu. Minimálne dva podpisy boli napísané inou rukou, ďalšie dva podpisy zase vyšetrovateľ označil ako sporné.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš