niektorých je vhodným miestom na odloženie nechceného psa. Je to aj prípad fenky nemeckého ovčiaka Nohy.
"Našiel som ju sedieť pri jazere. Bola v hroznom stave. Zlomená predná laba, vychudnutá na kosť s množstvom kliešťov. Musela sa túlať minimálne dva týždne. Myslím si, že ju niekto vyhodil," približuje svoj nedávny objav Krompašan Ľubo Baluch.
Ten je známy milovník všetkých nemých tvárí. Choval dokonca aj morskú svinku, andulky či potkana. Dnes sa teší z prítomnosti troch psíkov. Sedemročnej fenky belgického ovčiaka Afrodity, päťmesačnej fenky nemeckého ovčiaka Jessie a päťročného jazvečíka Obra. Mimochodom, tomu dal Ľubo meno z akejsi recesie. Keď ho prvýkrát uvidel, mal iba 15 centimetrov. Bolo to prvé, čo mu napadlo.
"Bolo mi jej ľúto. Vzal som ju so sebou, nebránila sa. Cítila, že jej chcem pomôcť. Dal som jej najesť a zo srsti vybral takmer 70 kliešťov. Do jedla som jej dával veľa vápnika, aby sa kosť dobre zrástla. Takže noha už vyzerá lepšie. Aj meno som jej dal práve kvôli zlomenej nohe. Noha teraz potrebuje iba jedno nového majiteľa, ktorý ju zasa neodloží. Je milá a prítulná. Bola by vhodná do domu na stráženie, ale aj na výcvik pre začiatočníka kynológa. Odhadujem, že má asi tak jeden rok," približuje Ľubo.
Ten nájdenú fenku nahlásil aj na polícii a v miestnom rozhlase. Nikomu však zdá sa nechýba. "Neviem, čo s ňou bude ďalej. Ak sa nikto neprihlási, nechám si ju u seba, pokiaľ budem môcť. Mám už troch psov a je to veľmi nákladná záležitosť. Ale dúfam, že sa nájde niekto, kto si ju zoberie. Je škoda, že sa ľudia takto správajú k zvieratám," dodáva Ľ. Baluch.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš