sa vzdal svojho mandátu z osobných dôvodov. "Dostal som od neho písomnú žiadosť, rešpektujem ju," uviedol primátor.
Nový poslanec kandidoval v komunálnych voľbách za koalíciu SDKÚ, Smer, ANO, DÚ. Dnes tvrdí, že zatiaľ nemieni vstupovať do žiadneho z troch poslaneckých klubov. "Momentálne neinklinujem k žiadnemu z nich, chcem zostať nezávislý. Rád si vypočujem argumenty všetkých strán a podporím návrh, ktorý budem považovať za najprínosnejší pre občana," uviedol Ján Ferenčák. Vyštudovaný pedagóg s diplomom z verejného zdravotníctva má 29 rokov a momentálne pracuje ako obchodný zástupca zahraničnej farmaceutickej firmy na Slovensku. Veľa cestuje, v Kežmarku nie je trvalo prítomný. "Nemyslím si, že je v tom problém, možno takto získam väčší odstup od problémov a nadhľad, uvidíme. Komunálnu scénu v Kežmarku však sústavne sledujem," uviedol.
Svoje prvé dojmy z rokovania zastupiteľstva označil za rozpačité. "Niekedy to vyzerá ako humoreska, chýba mi tam viac vážnosti, vadí mi neustále vyzváňanie telefónov. Prerokovávali sa závažné otázky, ale ucelený postup a koncepciu som postrádal," zhodnotil nový poslanec.
Autor: kim
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš