pokusne spustil do prevádzky informačné kiosky. V nich môžu získať informácie o meste a okolí, surfovať na internete, poslať e-mail, hlasový odkaz, vyplniť potrebný formulár, alebo poslať anonymnú sťažnosť. Mesto chce takto poskytnúť občanom väčší prístup k informáciám a viac ich zainteresovať do vecí verejných.
Projekt ale zrealizovala iná firma, ako pôvodne magistrát avizoval. "Model spoločnosti Printec sa ukázal ako nereálny. Nechceli sme čakať, preto sme oslovili aj iné firmy a urobili kvázi súťaž, z ktorej vyšla víťazne firma Netpoint," vysvetlil vedúci oddelenia cestovného ruchu Mestského úradu v Poprade Ladislav Budziňák.
Mesto zaplatilo za 3 informačné terminály takmer pol milióna korún. Zvyšné štyri kiosky si zobralo do prenájmu. Mesačná prevádzka by nemala presiahnuť dvaapoltisíc korún.
Dva z kioskov sú osadné priamo na námestí, po jednom kiosku mesto umiestnilo na sídliská Juh I a Juh III a na sídlisku Západ a jeden slúži návštevníkom hypermarketu Tesco. Siedmy terminál by mal vyrásť na Juhu, neďaleko rímsko-katolíckeho kostola.
Výrobcovia tvrdia, že terminál je prakticky nezničiteľný. "Majú špeciálne okopové hrany. Sú vyrobené z nerezu, ťažkých profilov," vysvetlil jeden zo zástupcov spoločnosti Netpoint. Dôležité je podľa neho, že systém obslúži aj človek, ktorý má minimálne znalosti s prácou s počítačom v internetovej sieti.
Autor: olo
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš