ťažko chorá matka presedela v čakárni takmer dve hodiny, no napriek tomu sa ošetrenia nedočkala.
"Matka mala v sobotu už od rána vysoké teploty. Snažili sme sa ich dostať dolu najprv babskými receptami, ale keď sa ortuť teplomera vyšplhala na štyridsiatku, naštartoval som auto a odviezol som mamu na pohotovosť. Čakáreň bola plná ľudí. Sadli sme si na stoličku a čakali. Po chvíli vyšla z dverí lekárka a všetkým čakajúcim oznámila, že teraz neordinuje. Sestrička vraj odišla zo záchrankou k nejakému prípadu a ona ju teraz nemá k dispozícii, preto ordinovať nebude, máme vraj počkať, kým sa vráti. Povedal som si, veď sestrička tu bude za chvíľu, toľko počkáme. No neprišla ani po vyše 100 minútach čakania. Odviezol som mamu naspäť domov bez vyšetrenia," vyrozprával nám zážitky z pobytu v čakárni pohotovostnej služby Popradčan. Ten považuje prístup lekárky za anarchistický. "Ak nedostávajú za pohotovostné služby lekári zaplatené, tak nech to nerobia. Čo by sa stalo, keby niekto v čakárni odpadol? Tiež by sa vyhovárala na sestričku?" pýtal sa Popradčan.
Primár oddelenia urgentnej medicíny NsP Poprad Ján Jedinák v stanovisku uviedol, že lekári v ambulancii Lekárskej služby prvej pomoci (LSPP) majú k dispozícii sestry z posádky rýchlej zdravotníckej pomoci a rýchlej lekárskej pomoci, ktoré im pomáhajú pri ošetrovaní pacientov. "Vo výnimočných prípadoch, kedy sú obe sestry preč, lekár musí posúdiť vážnosť stavu pacienta a rozhodnúť, či je potrebný okamžitý zásah, alebo pacient môže počkať," konštatoval primár. Ako dodal, v bezprostrednej blízkosti ambulancie je oddelenie centrálneho príjmu, kde je pacientom k dispozícii 24 hodinová služba dvoch lekárov, dvoch sestier a dvoch ošetrovateľov. "Systém funguje už niekoľko rokov bez problémov," dodal J. Jedinák. Na otázku, či môže lekár ordinovať aj bez prítomnosti sestry sme odpoveď nedostali.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš