členov je niečo málo cez šestnásť rokov, si už stihla v regióne rozprestierajúcom sa pod hradom Ľubovňa vybudovať aké - také meno a posledné mesiace absolvuje jedno vystúpenie za druhým.
Štvorica mladých muzikantov sa dala dokopy náhodou. Tak vznikol aj ich nevšedný názov. "Je to ťažko vysvetliť, ale nad názvom sme príliš dlho neuvažovali. Mali sme skúšku, bol tam hluk, buchot, tak sme sa nazvali Bucham-triskam," vysvetlil prapodivný názov pre kvarteto gitarista a spevák Kamil Radačovský.
Okrem zaujímavého názvu sa zoskupenie, ktoré so svojou produkciou už stačilo obehnúť niekoľko obcí v okolí Starej Ľubovne môže popýšiť aj ďalšou raritou. Vo svojich radoch má totiž asi najmladšieho bubeníka v okrese. Je ním Michal Trenčík. "Mišo je už naším tretím bubeníkom. Prvý koncert s nami odohral na nedávnom koncerte v Starej Ľubovni. Vtedy hral na bicie asi mesiac a pol," povedal nám basgitarista Bucham - triskam Pavol Šebro.
V kapele hrá na klávesové nástroje aj jeho starší brat Peter. V rodinnom dome Šebrovcov sa dokonca odohrávajú aj skúšky. Skúšobňu majú chalani priamo v detskej izbe Pavla a stretávajú sa tam cez víkend. Ako svorne tvrdia, rodičom a susedom hluk neprekáža, naopak. "Naši rodičia nás v tom, čo robíme, maximálne podporujú. Hluk im vôbec neprekáža, dokonca ani susedom nie. Tí si dokonca hocikedy otvoria okná a počúvajú nás, ako hráme," smeje sa sympatický basgitarista.
Repertoár kapely tvorí asi 120 skladieb. Väčšinu tvoria staré známe "repeťácke" hity, "ľudovky" a osvedčené "šlágre" z domácej i zahraničnej pop music. Ľubovňania sa však pustili aj do vlastnej tvorby. Výsledkom ročnej práce je cédečko s deviatimi skladbami, ktoré natočili v štúdiu miestnej televízie. "Trvalo nám to asi päť hodín a bol to pre nás nezabudnuteľný zážitok," tvrdí K. Radačovský. Hlavným dôvodom, prečo CD vôbec vzniklo bol fakt, že veľa ľudí si chce kapelu pozvať, ale nevie, čo hrá.
Napriek svojmu veku dokáže kvarteto v pohode odohrať niekoľkohodinovú zábavu. V neďalekom Sulíne hrali chalani do tanca i na počúvanie približne dvesto päťdesiatim ľuďom. K zábavám patria aj rôzne neresti, tým, však muzikanti neholdujú. Aspoň to tvrdia. Skôr ich zaujímajú pekné dievčatá, ktoré sa okolo hudobníkov vždy motajú. Darmo, pekné melódie a samozrejme urastení hudobníci vždy vedeli zaujať citlivé ženské duše. "No, neviem, či by sme o tom mali hovoriť, ale dievčatá sa nám páčia a im sa páči ako hráme. Skôr sa im ale venujeme až keď dohráme. Prvoradá je však kapela," smejú sa muzikanti, ktorým sa páčia neopunkové a nu-metalové kapely spoza veľkej mláky.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš