prostriedkov z fondov EÚ v rámci Operačného plánu Základná infraštruktúra. Zastupiteľstvo sa touto správou muselo zaoberať najmä preto, lebo pri projektoch sa predpokladá spoluúčasť zriaďovateľa, teda mesta Prešov. Ide o 5 percent celkových oprávnených nákladov na projekty obnovy a rekonštrukcie 11 vybraných škôl. V tej súvislosti musela radnica pripraviť opatrenia a to pozastaviť novozačínajúce stavebné akcie plánované na rok 2004 v objeme 12,9 milióna korún a urobiť rozpočtové opatrenie v prvom polroku vo výške 3,8 milióna.
V konečnom výbere boli odsúhlasené školy na Kúpeľnej ulici, Važeckej, Šrobárovej, Bernolákovej, na Májovom námestí 1, Prostějovskej ulici, Lesníckej, Mirka Nešpora, Šmeralovej, Sibírskej a Československej armády. Správu poslancom predkladala vedúca Útvaru strategického rozvoja Ľubica Tomášová a poslanci hlasovali osobitne za každé uznesenie. Tentoraz jednomyseľne. Dodávame, že celkové náklady na projekty sú na úrovni 33,5 milióna korún a 5-percentná spoluúčasť z rozpočtu hospodárstva mesta tvorí 16,7 milióna korún.
Jedinú výhradu mala poslankyňa Marta Kollárová (ANO na snímke), že v zozname sa neobjavila škola v obvode Dúbrava a Šidlovec. "Zaujíma ma tiež, či sa nedajú také projekty vypracovať aj pre materské školy." Zo strany predkladateľov správy dostala vysvetlenie, že v tomto obvode je cirkevná škola a projekty môže finančne podporiť a predkladať len zriaďovateľ. Na podnet však reagoval aj viceprimátor Stanislav Kahanec (KDH)."Výber škôl sme robili podľa počtu žiakov a perspektívy danej školy a aj tento výber je možno veľký. Mesto sa môže len tešiť, ak niektorý z projektov bude úspešný," zdôraznil.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš